-
Domowe smakołyki dla kota. Szybkie, proste i smaczne przepisy
Uwielbiasz rozpieszczać swojego kota, ale zależy Ci na zdrowych przysmakach i chcesz zaoferować mu różnorodność? Rozwiązanie jest proste: zrób domowe smaczki dla kota! I nie martw się, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w kuchni. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, jakich użyć składników i jak przechowywać gotowe przekąski dla kota. Po prostu wybierz jeden z przepisów i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.
-
Czego nie mogą jeść koty?
Koty są kulinarnie dość wybredne i wymagające. Jeśli posiłek nie jest całkiem świeży, nie ma odpowiedniej temperatury i nie został podany w ulubionej miseczce, kociak może odmówić jedzenia. Faktem jest, że koty są ostrożne i sprawdzają wszystko przed zjedzeniem. Czasem jednak ciekawość zwycięża i nawet próbowanie może okazać się niebezpieczne. Istnieją pokarmy, które są szkodliwe, a nawet toksyczne dla kota. Dowiedz się, jakich pokarmów nie może jeść Twój kot.
-
Kocimiętka dla kota
Jeśli Twój kociak jest przytulny, a Ty chcesz go zaktywować do zabawy, to być może jako właściciel kota słyszałeś już o wyjątkowym działaniu kocimiętki. Dowiedz się, kiedy powinieneś stosować ten ziołowy środek leczniczy? W tym przewodniku wyjaśnimy Ci wszystko na temat kocimiętki oraz jak stosować kocimiętkę dla kota.
-
Czy koty mogą pić mleko?
W wyobraźni wielu ludzi panuje przekonanie, że mleko jest pokarmem, który koty uwielbiają i którego potrzebują. Niewątpliwie jest to bardzo ujmujący obraz kotka pijącego z zadowoleniem mleczko z miseczki, który utrwalony jest od pokoleń i pozostaje w przekonaniu wielu ludzi. Faktem jest, że kocięta z wielką przyjemnością zlizują z małej miseczki kusząco pachnące mleko.
-
Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?
Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.
-
Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy
Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.
-
Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?
Mały kotek to wielka radość! Prawidłowe żywienie kociąt jest podstawą ich długiego i zdrowego życia. Jednak jaką karmę dla kociąt wybrać? Do kiedy zaleca się podawanie karmy dla kociąt? Jakie porcje powinien dostać kotek? Poniższy artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego pupila.
-
Jak często karmić kota?
Elementarne pytanie stawiane przez większość kocich opiekunów brzmi: jak często karmić kota? I bardzo słusznie. Odpowiedni rytm karmienia wpłynie wszak nie tylko na zdrową sylwetkę naszego futrzanego przyjaciela, ale przede wszystkim na jego dobre samopoczucie i harmonijny przebieg dnia. W naszym artykule dowiesz się, ile kalorii dziennie powinien otrzymywać kot i od czego zależy ilość jego posiłków.
-
Jak karmić kota - zasady prawidłowego żywienia
Jako odpowiedzialny właściciel kota zapewne zadajesz sobie pytanie, jak karmić swojego czworonożnego ulubieńca? Kiedy, w jakich ilościach i jak często? Zdrowa dieta to warunek długiego i szczęśliwego życia zwierzaka, dlatego zawartość jego miski powinna być odpowiednio zbilansowana. Innymi słowy: kocia karma musi mu zapewniać wszystkie konieczne składniki odżywcze. Najważniejszą zasadą jest dobranie pokarmu odpowiednio do wieku i aktywności fizycznej pupila.
-
Specyficzne wymagania żywieniowe kotów
Koty w naturalny sposób przystosowane są do zjadania kilku niewielkich posiłków w ciągu doby, także w nocy. Budowa ich przewodu pokarmowego wskazuje, że są one w znacznie większym stopniu mięsożercami niż psy, dlatego mają zmysł smaku bardziej wyczulony na mięso i nie wyczuwają obecności cukrów w pokarmie. Dlatego tak ważne jest, abyś żywił kotka pełnowartościowym i odpowiednio zbilansowanym pokarmem, o czym dowiesz się w naszym poradniku.