PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

  1. Łzawiące oko u kota – co robić?

    Łzawiące oko u kota – co robić?

    Łzawiące oczy u kota z pewnością nie są Ci obce, bo zdarza się to dosyć często. Z oka wydostaje się wtedy przezroczysta, czasem lekko zabarwiona wydzielina, zostawiając na pyszczku nieładne ślady. Czasem wokół oka tworzą się strupki. Jeśli kotu łzawi oko, wygląda to, jakby płakał – przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być wielorakie.


    CZYTAJ WIĘCEJ »
  2. Zęby kota: pielęgnacja kociego uzębienia i opieka stomatologiczna

    Zęby kota: pielęgnacja kociego uzębienia i opieka stomatologiczna

    Trudno sobie wyobrazić, aby kot mył zęby, ale w rzeczywistości koty mają problemy z uzębieniem częściej, niż Ci się to wydaje. Dlatego regularna pielęgnacja zębów u Twojego mruczka może nie tylko zapobiec przykrym dolegliwościom, ale i mu pomóc.


    CZYTAJ WIĘCEJ »
  3. Kot alergik

    Kot alergik

    Podobnie jak ludzie, kot może mieć alergię, która objawia się - nie inaczej jak u nas - swędzeniem i zapaleniem. Większość alergii rozwija się w ciągu życia, a ich przyczyny mogą być różne. Najczęstsze alergie u kotów wynikają z czynników pokarmowych lub środowiskowych. W przypadku wystąpienia objawów alergicznych powinieneś skonsultować się z lekarzem weterynarii. Dlaczego jest to ważne i jakie są możliwości leczenia?

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  4. Kleszcze u kota: co zrobić?

    Kleszcze u kota: co zrobić?


    Kleszcze można spotkać wszędzie: w lesie, w ogrodzie, w parku, na łące, na wsi i w mieście. Gdy tylko wiosną nadchodzą pierwsze ciepłe dni, rozpoczyna się ich główny sezon. Te małe pajęczaki są aktywne aż do późnej jesieni. Nie są szczególnie wybredne w poszukiwaniu "żywiciela" - zadowalają się zarówno dwunożnymi, jak i czworonożnymi.
    CZYTAJ WIĘCEJ »
  5. Rośliny i kwiaty trujące dla kotów

    Rośliny i kwiaty trujące dla kotów

    Czym jest mieszkanie, jeśli nie zdobi go coś zielonego? Nie tylko osoby o zamiłowaniu ogrodniczym kochają rośliny domowe. Niestety, wiele z nich jest trujących dla Twojego kociaka. Nawet w naszych rodzimych ogrodach rosną piękne rośliny i kwiaty, z których wiele jest toksycznych dla zwierząt domowych.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  6. Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

    Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

    Mimo że koty mają gęstą sierść, wiele z nich kocha ciepło i zimą woli miejsce przed kominkiem. Nie dotyczy to jednak wszystkich osobników! Koty często przebywające na zewnątrz przyzwyczajone są do niskich temperatur i wychodzą na dwór, nawet gdy pada śnieg lub panuje mróz. Aby Twój kot nie musiał rezygnować ze swoich przygód na świeżym powietrzu, powinieneś podjąć kilka środków ostrożności przed nadejściem zimy.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  7. Koci katar: jak postępować?

    Koci katar: jak postępować?

    Twój kot często kicha i ma lekką wydzielinę z nosa? Jeśli tak jest, to należy odpowiednio wcześnie podjąć działania, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że jest to kocie przeziębienie. Choroba sama w sobie wydaje się niegroźna, ale jest to realne zagrożenie, które może doprowadzić nawet do śmiertelnego przebiegu choroby u kota. W naszym poradniku wyjaśnimy Ci przyczyny, objawy i damy wskazówki dotyczące profilaktyki.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  8. Biegunka u kota: jak postępować?

    Biegunka u kota: jak postępować?

    Niestrawność u zwierząt nie jest rzadkością. Jeśli Twój kot ma biegunkę, może to być zwykły rozstrój żołądka, który minie samoistnie. Może to jednak również wskazywać na poważną chorobę. Wszystkie dolegliwości, które uniemożliwiają normalne trawienie, to jedna z najczęstszych powodów wizyt u lekarza weterynarii. Tutaj dowiesz się, jak przebiega biegunka u kotów, na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy kot ma rozwolnienie, jak możesz mu pomóc oraz jakie są przyczyny biegunki u kotów.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  9. Linienie i problemy z sierścią u kota

    Linienie i problemy z sierścią u kota

    Wypadanie sierści u kotów może mieć różne przyczyny: od alergii przez niedobory, pasożyty i stres, aż po sezonową zmianę sierści. Ważne jest, abyś znał różnicę między naturalnym a patologicznym wypadaniem sierści. Jeśli Twój kot gubi sierść, ma łyse plamy lub matowe futerko, dowiesz się, jakie są przyczyny utraty włosów i jakie możliwości leczenia. Podpowiemy Ci, jak możesz zapobiec wypadaniu sierści u Twojego kota.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  10. Kocimiętka dla kota

    Kocimiętka dla kota

    Jeśli Twój kociak jest przytulny, a Ty chcesz go zaktywować do zabawy, to być może jako właściciel kota słyszałeś już o wyjątkowym działaniu kocimiętki. Dowiedz się, kiedy powinieneś stosować ten ziołowy środek leczniczy? W tym przewodniku wyjaśnimy Ci wszystko na temat kocimiętki oraz jak stosować kocimiętkę dla kota.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader